Szukaj

STOCZNIA SOLIDARNOŚĆ

Histotyczna Sala BHP


wersja do wydruku 
Aktualności
 2019-05-31
Wystawa czasowa „Ojciec Święty z Solidarnością - Solidarność z Ojcem Świętym”

Wystawa plenerowa zatytułowana "Ojciec Święty z Solidarnością -  Solidarność z Ojcem Świętym" poświęcona relacjom papieża Polaka z NSZZ "Solidarność" w okresie od 1979 do 2014 roku.

Przedstawione zostaną wizyty Jana Pawła II w Ojczyźnie i spotkania ze związkowcami, pielgrzymki NSZZ "Solidarność" do Watykanu, nie tylko za życia Ojca Świętego ale również po Jego śmierci. Wykorzystane będą materiały archiwalne  zgromadzone w Archiwum Historycznym KK NSZZ "Solidarność" i udostępnione przez członków Związku - fotografie, materiały prasowe, ulotki, plakaty, znaczki poczty niezależnej. Każda plansza będzie "komentowana" cytatami słów Papieża, skierowanych do związkowców.  Jan Paweł II stał się dla "Solidarności" przewodnikiem i przyjacielem a w jego słowa wsłuchiwali się zarówno działacze jak i zwykli członkowie Związku.

Wystawa będzie miała charakter wystawy plenerowej, ustawionej wzdłuż chodnika prowadzącego od Bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej do Sali BHP i będzie prezentowana w czerwcu 2019r. Wystawa w całości zostanie opracowana przez Archiwum Historyczne Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność. Wystawa dostępna od 1 do 31 czerwca 2019.

 


 

 

 

 

 

Dofinanowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA

na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

      

 

Adm

» wstecz